کارگاه گفت‌وگو در شاهنامه؛ براساس داستان رستم و اسفندیار

معرفی دوره: گفت‌وگو و شاهنامه؟

یک اثر مهم ادبی در زبان فارسی نام ببرید…

احتمالا جواب خیلی‌ از ما به این سوال «شاهنامه» است. اثر ارزشمند جناب فردوسی که کم در موردش می‌دونیم. شاهنامه روایت جان‌دار اساطیر، تاریخ سنتی و حماسه‌های ملی ماست که در قالب داستان‌های جذاب روایت شده. داستان‌هایی که خیلی دور نیستند و اگر با نگاهی متفاوت سراغشون بریم شاید ردپاشون رو در زندگی امروز هم ببینیم.

کارگاه «گفتگو در شاهنامه» چنین قصدی داره. موضوع اصلی، داستان رستم و اسفندیار یا به قول استاد محمدعلی اسلامی ندوشن «داستان داستان‌ها» است. روایت دو پهلوان که تلاش می‌کنند نجنگند، گفت‌‌وگوهای عجیبی دارند و در آستانه‌‌ی انتخاب سختی هستند، درست مثل ما در خیلی از لحظه‌های زندگی.

در این کارگاه قراره متن داستان رستم و اسفندیار رو با هم بخونیم، ردپای گفت‌وگو رو در این داستان واکاوی کنیم و ببینیم این گفت‌وگو چه ویژگی‌هایی داره و چه نقشی در جلو بردن روایت داستان داره؟

مسیر و مقصود

ما متن را می‌خوانیم، در حد مقدماتی به معنا می‌پردازیم و درنهایت به‌صورت گروهی دربارۀ گفت‌وگوی شخصیت‌ها بحث خواهیم کرد تا متن کهن را با تمرکز بر گفت‌وگوی شخصیت‌ها و تأثیر این گفت‌وگو‌ها در کنش‌ها و واکنش‌های آن‌ها بررَسیم.

دربارۀ مدرس

سیاوش خوشدل:
دانش‌آموختۀ زبان و ادبیات فارسی
معلم ادبیات مدارس استعداد درخشان تهران

کِی و کجا

از هفتۀ دوم تیرماه به‌ مدت ده هفته، دوشنبه‌ها ساعت 17 تا 19 شما را خواهیم دید.

آنچه می‌آموزیم

آنچه می‌آموزیم
ادبیات 48%
آنچه می‌آموزیم
گفت و گو 58%
آنچه می‌آموزیم
آشنایی با فرهنگ 67%

امتیاز شما به این دوره

امتیاز شما به این کارگاه
5/5

برنامۀ آموزشی موجود نیست

این دوره پیوندی است بین ادبیات و مرزهای گفت‌وگو در علوم انسانی که می‌تواند برای تمامی علاقه‌مندان به این حوزه‌ها جذاب باشد اما به‌طور خاص برای افراد 16 تا 22 ساله طراحی شده است.
خیلی ساده‌ست، عضو سایت می‌شوید و بعد از آن روی دورۀ موردنظرتان کلیک می‌کنید. از آنجا به بعد خود سایت شما را برای پیشروی در ادامۀ مسیر هدایت می‌کند.
این دوره نسبت به دوره‌های مشابه با قیمت بسیار مناسبی طراحی شده که مخاطبان نوجوان و جوان بتوانند به‌راحتی در آن شرکت کنند. بنابراین تخفیف دیگری برای آن موجود نیست.
فعلاً بخاطر به شرایط موجود، کلیۀ دوره‌ها به‌صورت برخط (آنلاین) برگزار می‌شوند. این کلاس در پلتفرم اسکایپ برگزار خواهد شد که لینک آن پس از ثبت نام در اختیار شما قرار داده می‌شود.
خیر. این امکان برای دوره وجود ندارد زیرا موضوع جلسات به هم پیوسته هستند و برای انسجام ذهنی بیشتر در فهم مطالب نیاز به حضور در تمامی جلسات است.
بعد از ثبت نام و پیش از شروع، وقتی وارد فضای کاربری‌تان در سایت می‌شوید، توضیحات تکمیلی برایتان بارگذاری می‌شود.
خب به قسمت تماس/ ارتباط با ما مراجعه کنید. یا با شمارۀ 09101723080 به‌صورت تلفنی یا در واتس‌اپ ارتباط برقرار کنید.

اطلاعیه‌ای موجود نیست

اولین دیدگاه را ثبت کنید.

لطفا, وارد اکانت کاربری شوید تا بتوانید نظر خود را درباره ی دوره ی آموزشی بنویسید
افزودن به لیست علاقه مندی ها
ثبت نام
ثبت‌ نام شده: 20 دانش‌آموز
مدت زمان: 20 ساعت
سخنرانی: 0
ویدئو: 1
سطح: متوسط
کارگاه گفت‌وگو در شاهنامه؛ براساس داستان رستم و اسفندیار
قیمت:
تومان120,000