تیپ شناسی MBTI و نظریه کارکردهای یونگ (گفت‌وگویی در مسیر شناخت خود)

معرفی دوره

این دوره تلاشی‌ است برای نزدیک شدن و جستجو کردن در بخشی از ابعاد شخصیتی آدم‌ها؛ این که بفهمیم هر فردی چطور دنیای اطرافش را درک می‌کند و چطور با در کنار هم قرار دادن این ادراکات، فهمش را نسبت به دنیایی که درش زندگی می‌کند، بدست می‌آورد.

در این دوره می‌آموزیم که چطور تفاوت‌ها و شباهت‌های افراد، منجر به ایجاد ویژگی‌ها و توانمندی‌های منحصر به فرد در افراد می‌شود. چطور می‌توان این ویژگی‌ها را شناخت، آن‌ها را در خود و دیگران شناسایی و به شکوفایی آن‌ها کمک کرد.

در جایگاه یک معلم، این دوره تلاش می‌کند تا به دنیای درونی بچه‌ها نزدیک شویم و هویت منحصر به فرد هر کدام از آن‌ها را درک کنیم. درباره این حرف می‌زنیم که چطور ساختار ذهنی هر دانش‌آموز در شکل دادن به چرایی‌ها، انتخاب‌ها و جنس تعاملاتش با دیگران نقش بازی می‌کند و منجر به خلق تفاوت‌ها و توانمندی‌های فردیش می‌شود.

اهداف دوره

 • شناخت بیشتر ویژگی‌ها و کارکردهای شخصیتی خود
 • شناخت بیشتر دیگران به خصوص دانش‌آموزان و توانایی درک بهتر آن‌ها
 •  کسب مهارت در نحوه‌ی برقراری ارتباط موثر با افراد با تیپ‌های شخصیتی متفاوت

سرفصل‌های کارگاه

 •  آشنایی با پارامترهای MBTI و مفهوم هر کدام از آن‌ها
 •  آشنایی با نظریه کارکردهای یونگ
 •  کاربرد کارکردهای یونگ در کلاس درس

دربارۀ مدرس

آقای محمودرضا امینی

 • کارشناسی فیزیک از دانشگاه شریف
 • کارشناسی ارشد کیهان‌شناسی از دانشگاه شهیدبهشتی
 • پژوهشگر آزاد روانشناسی توسعه فردی
 • دارای گواهی:

-The Basic Intensive Training, William Glasser Institute, Australia

-Myers-Briggs Type Indicator (MBTI) & Team Building Workshop, Novin Typology center, Iran

تعداد جلسات و هزینه

این کارگاه در 10 جلسۀ 1.5 ساعته و همانطور که پیش‌تر گفتیم هفته‌ای یک جلسه برگزار می‌شود.
ظرفیت دوره تا سقف 15 نفر و قیمت واقعی برای هر نفر 800 هزار تومان است که با 25% تخفیف، 600 هزار تومان خواهد بود.
تلاش ما این است که دوره‌های پیشنهادی با مناسب‌ترین قیمت برگزار شود و امکان حضور برای همه فراهم باشد. اگر صرفاً به دلیل هزینه امکان حضور در کارگاه را ندارید به ما اطلاع دهید تا گزینه‌های ممکن در مورد نحوه ثبت نام شما و پرداخت هزینه دوره را بررسی کنیم.

چند نکتۀ مهم

 • حتماً سعی کنید در تمامی جلسات حضور داشته باشید؛ چون باتوجه به اهمیت، پیوستگی مطالب و گفت‌وگومحور بودن دورۀ پیش رو، حضور، اعلام تجربیات، بحث و تبادل نظر شما در هر جلسه است که دستاورد شما را از آن تعیین می‌کند.
 • پیشنهاد می‌کنیم چند دقیقه قبل از شروع هر جلسه وارد سامانه شوید تا اگر به مشکل فنی برخوردید، به کمک پشتیبانی آن را برایتان حل کنیم.
 • برای سؤالات بیشتر به قسمت سؤالات متدوال مراجعه کنید و یا با شمارۀ 09192132459 به‌صورت تلفنی یا در واتس‌اپ ارتباط برقرار کنید.
 • اگر معلم هستید یا به معلمی علاقه داریدو قصد دارید در این کارگاه شرکت کنید، این دوره مقدمه‌ی خوبی است تا در مسیر معلم موثر شدن قدم بردارید؛ چرا که این مسیر ادامه‌دار خواهد بود و  برنامه‌ها و اتفاقات جذابی در پیش است!

برنامۀ آموزشی موجود نیست

برای هر کسی که دغدغه‌ی شناخت خود را دارد و می‌خواهد در برقراری ارتباط موثر با دیگران موفق باشد. ‏ به خصوص برای معلمانی که می‌خواهند در جهت موثر بودن گام بردارند، فهم عمیق‌تری از ماهیت تفاوت و توانمندی‌های ‏دانش‌آموزان‌شان داشته باشند و کلاسی منحصر به فرد برای آن‌ها خلق کنند.‏
خیلی ساده‌ست، عضو سایت می‌شوید و بعد از آن روی دورۀ موردنظرتان کلیک می‌کنید. از آنجا به بعد خود سایت شما را برای پیشروی در ادامۀ مسیر هدایت می‌کند.
شرایط تخفیف هر دوره در توضیحات آن آمده است. اگر شما مشمول تخفیف بودید، به پشتیبانی سایت یا ادمین صفحۀ اینستاگرام ما اطلاع دهید تا کد تخفیف اختصاصی‌تان را دریافت کنید. سپس، موقع خرید دوره کد تخفیفتان را در قسمت مورد نظر اعمال کنید. دقت کنید که حتماً خودتان آن را موقع خرید اعمال کنید و دریافت کد صرف از مجموعه، به‌منزلۀ اعمال کد شما نیست.
فعلاً بخاطر به شرایط موجود، کلیۀ دوره‌ها به‌صورت برخط (آنلاین) برگزار می‌شوند. این کلاس در پلتفرم زوم برگزار خواهد شد که لینک آن پس از ثبت نام در اختیار شما قرار داده می‌شود.
خیر. این امکان برای دوره وجود ندارد زیرا موضوع جلسات به هم پیوسته هستند و برای انسجام ذهنی بیشتر در فهم مطالب نیاز به حضور در تمامی جلسات است.
بعد از ثبت نام و پیش از شروع، وقتی وارد فضای کاربری‌تان در سایت می‌شوید، توضیحات تکمیلی برایتان بارگذاری می‌شود.
خیر، اما یک آشنایی کوچک اولیه با نظریه ‏MBTI‏ در حد یکی دوبار زدن تست‌ و سرک کشیدن در تحلیل‌ نتیجه‌ها و تیپ‌های ‏شخصیتی می‌تواند به فهم بهتر کاری که قرار است انجام دهیم کمک کند.‏
خیر! در واقع تا آنجا که می‌دانیم هیچ موسسه‌ی معتبری در داخل ایران نمایندگی رسمی موسسه مایرز و بریگزر را ندارد و گواهی ‏رسمی‌ای برای دوره ‏MBTI‏ نمی‌دهد. البته ما همان غیر رسمی‌اش را هم نمی‌دهیم چرا که اولویت ما یادگیری و کسب مهارت ‏است.
خب به قسمت تماس/ ارتباط با ما مراجعه کنید. یا با شمارۀ ؟ به‌صورت تلفنی یا در واتس‌اپ ارتباط برقرار کنید.

اطلاعیه‌ای موجود نیست

اولین دیدگاه را ثبت کنید.

لطفا, وارد اکانت کاربری شوید تا بتوانید نظر خود را درباره ی دوره ی آموزشی بنویسید
افزودن به لیست علاقه مندی ها
ثبت نام
ثبت‌ نام شده: 4 دانش‌آموز
مدت زمان: 15 ساعت
سخنرانی: 0
ویدئو: 1.5
سطح: متوسط
تیپ شناسی MBTI و نظریه کارکردهای یونگ (گفت‌وگویی در مسیر شناخت خود)
قیمت:
تومان800,000 تومان600,000